Aktualności

Niedzielne popołudnie. Las na Porytowym Wzgórzu. Każdy lubi tu przychodzić. Na leśnej ścieżce mijają się liczni spacerowicze. „Dzień dobry”… „Cześć”… wszyscy zadowoleni, kulturalnie się zachowujący, znający zasady. Czyje w takim razie jest to opakowanie po paluszkach? Która z tych osób to smakosz batoników? Gdzie jest miłośnik picia trunków pod gołym niebem? Dlaczego ktoś wyrzucił te śmieci? Zgubił, czy po prostu nie chciało się ich komuś nieść?

Zagrożenie pożarowe

Ludzie odpowiadają za ponad 90% pożarów lasu. Największe zagrożenie pożarowe lasu występuje w okresie wczesnej wiosny i lata.

Monitoring gospodarki leśnej

Zgodnie z „Krajowym Standardem Gospodarki Leśnej FSC w Polsce" Nadleśnictwo Janów Lubelski jest zobowiązane do prowadzenia monitorowania stosownie do zakresu i intensywności gospodarki leśnej. Monitoring ma na celu dokonanie oceny stanu lasu, ilości pozyskiwanych produktów leśnych, kontroli pochodzenia produktu, działań gospodarczych oraz ich wpływu społecznego i środowiskowego.

RODO

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „RODO”, Nadleśnictwo Janów Lubelski pragnie wyjaśnić podstawowe kwestie RODO.

Oferty pracy-rekrutacja

Nadleśniczy Nadleśnictwa Janów Lubelski ogłasza nabór na stanowisko operatora maszyn leśnych harwester (etat) i forwarder (etat).