Lista aktualności Lista aktualności

Z Łosiem przez las – survival, geocaching i bushcraft

Trzy pasje, w których ludzie łączą umiłowanie przyrody z chęcią sprawdzenia swoich sił. Taki rodzaj aktywności jest popularny nie od dziś, ale coraz częściej gości on również na leśnych ścieżkach.

W ramach pilotażowego projektu, miłośnicy bliskiego kontaktu z naturą, ale i z elementami historyczno-kulturowymi, mogą spędzać czas także w Lasach Janowskich.

Survival to umiejętność przetrwania w ekstremalnych warunkach. Geocaching jest grą terenową, wykorzystującą techniczne możliwości odbiorników GPS, dzięki którym uczestnicy zabawy odnajdują specjalnie ukryte skrzynki, umieszczane w interesujących miejscach. I wreszcie bushcraft - to coś dla osób, które uwielbiają wędrować po dzikich, mało znanych punktach lasu, aby się w nich „zaszyć” chociaż na jedną lub dwie noce.

O wszystkich tych aktywnościach można powiedzieć, że są stylem życia, czymś więcej niż tylko miłym spędzaniem wolnego czasu, a mówią o tym w trzeciej, tegorocznej audycji z cyklu „Z Łosiem przez las” nagranej z Nadleśnictwa Janów Lubelski: Waldemar Kuśmierczyk, Nadleśniczy oraz Jakub Piechota, geodeta, pasjonat geocachingu.

Link do audycji TUTAJ

Tekst: Małgorzata Kołodziejczyk