Lista aktualności Lista aktualności

Weekendowy Geocaching „Łączą nas drzewa” za nami.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” na terenie Nadleśnictwa Janów Lubelski w dniach 10-11 kwietnia  można było wziąć udział w zabawie terenowej, która była sposobem na poznanie ciekawych miejsc, jak również odwiedzenia tych znanych i lubianych. Mowa o geocachingu, czyli grze terenowej, która polega na poszukiwaniu ukrytych w lesie skrytek.

Na terenie Lasów Janowskich znajduje się sieć około 130 skrzynek, które zlokalizowane są przy szlakach pieszych, ścieżkach rowerowych, w miejscach doskonale ilustrujących walory Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Janowskie”. W ramach tej akcji wystarczyło odnaleźć ich tylko 8 lub aż 8.

Poszukiwanie skrytek może dostarczyć wielu wrażeń, emocji i przyjemności, a jednocześnie było doskonałą okazją do poznania wielu interesujących historii i miejsc w Lasach Janowskich. O czym świadczą do nas przesłane wiadomości uczestników:

„Dziękujemy za super inicjatywę, jest to świetna zabawa a my ruszamy na poszukiwanie kolejnych”

„dziękujemy za świetną zabawę złapaliśmy bakcyla na maxa. Małym i trochę większym się bardzo podobało. Świetna zabawa i dużo pięknych i ciekawych miejsc…”

„Gratuluję pomysłu który popularyzuje zabawę i serdecznie pozdrawiam”

Dziękujemy za udział wszystkim „keszerom” i zgodnie z obietnicą do pierwszych 10 osób/rodzin polecą nagrody  - niespodzianki prostu z lasu.

Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do odkrywania kolejnych skrytek ukrytych w leśnych ostępach Lasów Janowskich.