Lista aktualności Lista aktualności

Weekendowy Geocaching #ŁącząNasDrzewa!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” zorganizowanej przez Lasy Państwowe wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

W dniach 10 – 11 kwietnia  wybierz się na spacer do lasu i znajdź 8 skrzynek ukrytych wśród drzew w Lasach Janowskich! Dla pierwszych 10 osób/rodzin przewidziane nagrody.

Zasady

Aby wziąć udział w naszej akcji zalogowani już „keszerzy” wyruszają w Lasy Janowskie w poszukiwaniu skrzynek. Nowi zaś, którzy chcą wziąć udział ww. akcji i poznać nasze lasy w nieco mniej konwencjonalny sposób muszą zalogować się do serwisu www.opencaching.pl i posiadać odbiornik GPS (może być to zwykły smartfon). Korzystanie z powyższego serwisu nie wiąże się ponoszeniem żadnych opłat.

Każda skrytka zawiera "logbook", czyli papierowy dziennik wpisów do którego wpisują się kolejni znalazcy. Własnoręczne umieszczenie wpisu w dzienniku jest podstawą do uznania skrytki za znalezioną. Poza dziennikiem w skrzynce mogą znajdować się inne „skarby” - wszystko to, co się do niej zmieści. Znalazca może wziąć ze skrzynki co chce, pod warunkiem, że również zostawi coś od siebie dla kolejnego odkrywcy.

Samo poszukiwanie skrzynki i jej znalezienie może dostarczyć wielu wrażeń i emocji, a jednocześnie będzie okazją do poznania wielu interesujących miejsc w Lasach Janowskich. Skrzynki będą zawierały gadżety i certyfikaty dla szczęśliwych znalazców.

Dla pierwszych 10 osób/rodzin, które odnajdą 8 skrytek i prześlą na adres e:mail malgorzata.szkutnik@lublin.lasy.gov.pl  ich zdjęcia wraz z nazwą skrytki otrzymają nagrody.

Na zdjęcia czekamy do dnia 16.04.2021r.

Zapraszamy!