Lista aktualności Lista aktualności

Święta inne niż zwykle - choinka wyjątkowa jak zawsze

Z utęsknieniem wyczekujemy co roku, kiedy choinka zawita do naszego domu. To przy niej składamy sobie życzenia, to ona tworzy świąteczny klimat, to pod nią znajdą się prezenty od Mikołaja, z których ucieszy się nie tylko grzeczny maluch. Gdzie kupić swoje bożonarodzeniowe drzewko?

Zapraszamy do nas!

W naszym nadleśnictwie sprzedaż choinek będzie prowadzona od 16 do 23 grudnia (za wyjątkiem niedzieli 20 grudnia) w godzinach od 8:00 do 14:00 na placu przy siedzibie Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Na tegoroczne, świąteczne drzewko będzie można wybrać świerk pospolity, sosnę zwyczajną lub świerk kłujący. Dlaczego warto postawić na kupione u nas?

- Nasze choinki są zawsze świeże i pachnące lasem, ponieważ wycinamy je tuż przed sprzedażą. Najwięcej aromatu przyniesie nam do domu świerk pospolitymówi Nadleśniczy Waldemar Kuśmierczyk. - Niestety nie należy on do długo utrzymujących świeżość drzewek i może się zdarzyć, że jego igiełki będziemy wydobywać z domowych zakamarków jeszcze na długo po świętach - wyjaśnia.

No tak!  Naturalne bożonarodzeniowe drzewko może nam przysporzyć nieco więcej sprzątania niż jego sztuczny odpowiednik, jest za to nieporównywalnie bardziej przyjazne środowisku.

A może warto wybrać się do nas całą rodziną, by wspólnie z leśnikiem odnaleźć i własnoręcznie wyciąć swoją wymarzoną choinkę?

- W tym roku przygotowaliśmy taką możliwość. 21 i 22 grudnia w godzinach od 10:00 do 13:00 będzie można całą rodziną poszukać tej jedynej choinki, obejrzeć ją w całej okazałości, a następnie samodzielnie wyciąć i zabrać ją do domu -  informuje Nadleśniczy. - Swoje drzewko mamy szansę odnaleźć wśród świerków rosnących w pobliżu szkółki leśnej Gierłachy. Ponieważ jest ona oddalona o kilka km od Janowa Lubelskiego opcja ta jest dostępna jedynie dla „zmotoryzowanych”.  Konieczne jest także wcześniejsze zaplanowanie spotkania i umówienie się z leśnikiem dodaje.

Taka samodzielnie „złowiona” będzie na pewno niezapomniana, pamiętajcie jednak, że z uwagi na obecną sytuację należy się z nami wcześniej umówić. Na kontakt z Wami czekamy pod numerem telefonu 694 497 359.

Tak! Nie jest łatwo wybrać tę jedną, jedyną. Często słyszymy od kupujących np. „Ta by była, ale jakaś żółtawa, pewno zaraz uschnie”, „Ta jest ładna ale czemu taka rzadka” lub „O! Ta jest super, ale jaka łysa z drugiej strony!”. Czy zatem warto szukać  u nas tej idealnej?

- Jak najbardziej. Chociaż nie każda naturalna przypomina tę z reklamy, każdy z nas ma inne wyobrażenie piękna tłumaczy Nadleśniczy. - Tak ogólnie, to najbardziej liczy się tradycja, aromat drzewka, jego naturalność. Choinka zawsze budzi dużo emocji,  nawet ta „nieidealna”, o nieregularnym pokroju, zbyt długim, czy krzywym wierzchołku. Zawsze jest wyjątkowa, niepowtarzalna i każda wprowadza w klimat świąt! – przypomina.

Kierując się tym przesłaniem niczym poszukiwacze skarbów z pewnością odnajdziemy naszą wymarzoną, magiczną choinkę, gdziekolwiek by była. Aby tę prawdziwą! Tę z lasu.

 

Materiały do pobrania